Przez cały sierpień na moim profilu na Facebooku udostępniałam dla Was krótkie, lecz bardzo istotne zadania, które mogą pomóc Wam w podniesieniu jakości prywatnego życia. Podsumowałam je wszystkie i umieściłam w artykule na moim blogu – jeśli chcesz do nich wrócić, to zapraszam TUTAJ. Jak już przerobisz sferę prywatną, zachęcam do zadbania o sferę zawodową. W tym artykule znajdziesz wszystkie zadania, które publikowałam na swoim profilu przez cały wrzesień. Jak zawsze proponuję, aby wszystkie swoje przemyślenia spisywać w jednym notesie. Pomoże Ci to złapać ulotne myśli oraz wrócić w dowolnym momencie do swoich dawnych zapisków.

Zaczynamy?

Przed Tobą kolejne 5 zadań. Każde z nich składa się dosłownie z kilku pytań. To od Ciebie zależy, jak bardzo zaangażujesz się w każde z nich. Możesz tylko przeczytać i odłożyć to „na jutro”, albo podejść do sprawy poważnie i zastanowić się nad każdym z nich. #TwojeŻycieTwójWybór.

ZADANIE 1.

1.Jakie masz trzy najważniejsze cele związane z Twoim życiem zawodowym?
2. Jakie są trzy najważniejsze zadania, które aktualnie wykonujesz w swojej pracy?
3. Czy to, co robisz dzisiaj daje Ci poczucie satysfakcji?

Pamiętaj, robisz to dla siebie. Zacznij zastanawiać się nad odpowiedziami (niezbyt długo) i zacznij zapisywać.  Następnie, kolejnego dnia przeczytaj swoje odpowiedzi. Jeśli uznasz, że chcesz coś zmienić, dopisać  – zrób to śmiało.

 

ZADANIE 2.

To zadanie jest bezpośrednio związane z zadaniem nr 1. Jeśli cele już zostały przez Ciebie określone, czas na wypisanie wszystkich działań, które możesz podjąć natychmiast, aby je osiągnąć.

W tym zadaniu tylko tyle i aż tyle!

 

ZADANIE 3.

W tym zadaniu zależy mi, abyś uświadomił/a sobie, jakie są Twoje wartości biznesowe, które uznajesz za najważniejsze – określ, jakie czynności w życiu zawodowym dają Ci największe poczucie szczęścia i własnej wartości. 

 

ZADANIE 4.

  1. Zastanów się, jakie są trzy umiejętności, które w największym stopniu pomogłyby Ci osiągnąć Twoje najważniejsze cele.
  2. Jakie działania możesz podjąć, by rozwinąć te umiejętności?

Twoje kompetencje w dużej mierze decydują o tym, jak szybko będziesz realizować swoje cele.  Gdy wykonasz zadanie – przystąp do działania!

 

ZADANIE 5.

  1. Zastanów się, jaka największa okazja życiowa stoi przed Tobą w chwili obecnej?Oczywiście zapisz w swoim notesie. Jeśli dostrzegasz ich więcej, oczywiście nie ograniczaj się – pisz śmiało.
  2. Odpowiedz sobie na pytanie, co możesz zrobić jeszcze dziś, by wykorzystać te okazje?

 

Oto wszystkie zadania, które przygotowałam dla Ciebie we wrześniu. Zachęcam, aby wykonać je z zaangażowaniem – w końcu chodzi tu o Twoje życie i Twoją karierę! Warto zapisać swoje odpowiedzi, aby móc wrócić do nich za jakiś czas i zweryfikować, czy już udało Ci się coś zrealizować ze swojej listy oraz czy Twoje potrzeby nie uległy zmianie. Zapraszam Cię również do grupy  Twoje życie – Twój wybór, którą stworzyłam i prowadzę na Facebooku. Znajdziesz w niej mnóstwo wiedzy, inspiracji i motywacji. Oraz wspaniałych ludzi, których warto poznać już dzisiaj.