Daje możliwość zarobku niemal milionowi Polaków. Marketing sieciowy i sprzedaż bezpośrednia na przestrzeni lat rozwijały się, by dziś stać się kwitnącą branżą generującą miliardy złotych dochodu. Czy wiesz, że w tylko w zeszłym roku w Polsce przeprowadzono – uwaga – ponad 37 milionów transakcji właśnie w tym systemie?

Minęły czasy, w których MLM kojarzył się wyłącznie z prezentacjami garnków i zbyt drogą pościelą. Nowoczesny marketing sieciowy to biznes łączący pokolenia. W naszym kraju zarejestrowanych jest aż 998 tysięcy dystrybutorów, czyli osób prowadzących bezpośrednią sprzedaż produktów oraz budujących własne struktury sprzedaży. Dla porównania – polski rynek kosmetyczny zapewnia zaledwie 43 tysiące miejsc pracy! Jak więc widzisz, marketing wielopoziomowy to ogromny, prężnie rozwijający się sektor, w którym jest miejsce dla każdego.

Dowód? Najnowsze badanie rynku przeprowadzone przez Instytut Badawczy IPSOS. Pokazuje ono jasno, że w tej branży nie ma znaczenia ani wiek, ani wykształcenie, ani miejsce zamieszkania. Aż 50% wszystkich konsultantów w Polsce nie ma wyższego wykształcenia, a 36% mieszka i pracuje w małych miejscowościach i we wsiach. Większość dystrybutorów ma od 25 do 44 lat, lecz aż 1/3 osób związanych z MLM jest młodsza lub – znacznie częściej – starsza. I jeszcze jedno: 9 na 10 konsultantów to kobiety.

Wiąże się to pewnie z produktami, które Polacy najchętniej kupują w ramach sprzedaży bezpośredniej. Na tym polu niepodzielnie królują kosmetyki oraz suplementy i produkty dietetyczne. Również sprzęty AGD i akcesoria do domu są niezwykle popularne. Trzeba powiedzieć, że tylko w 2017 r. branża wygenerowała nad Wisłą sprzedaż rzędu 3,3 miliarda złotych! To niebotyczna kwota, której część może trafić do każdego z nas.

Dlaczego MLM?

A dlaczego Polacy właściwie angażują się w sprzedaż bezpośrednią i marketing sieciowy? Także na to pytanie odpowiadają nam najnowsze statystyki. Aż dla 80% dystrybutorów MLM to dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Osoby pracujące w tym biznesie cenią także wysokiej jakości produkty i zauważalną poprawę własnej samooceny i pewności siebie dzięki współpracy ze swoją firmą. Co bardzo ważne, więcej niż połowa konsultantów uważa, że marketing wielopoziomowy umożliwia osiągnięcie niezależności finansowej.

Doceniają to różne grupy społeczne. W MLM coraz chętniej działa młodzież, ale także młode mamy czy osoby na rencie i emeryturze. Wielu konsultantów łączy etat z własnym, dodatkowym biznesem, poświęcając na jego rozwój mniej niż 8 godzin w tygodniu. Najlepsi decydują się na całkowite poświęcenie marketingowi sieciowego, zarabiając od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

Wszystko to składa się na rosnącą popularność tej branży. Niemal 90% dystrybutorów jest zadowolonych ze współpracy z firmą MLM/DS i planuje tę współpracę kontynuować, a każdego roku przybywa kolejnych, zaangażowanych w działalność bezpośrednią osób. Zobacz, co oprócz warunków finansowych sobie w niej cenią:

  • możliwość poznawania nowych osób,
  • rozwój umiejętności interpersonalnych,
  • angażujące, pasjonujące zajęcie,
  • rozwój umiejętności sprzedażowych i biznesowych,
  • rozwój umiejętności przeprowadzania profesjonalnych prezentacji.

Statystyki nie kłamią. To właśnie teraz, gdy branża sprzedaży bezpośredniej jest na fali wznoszącej, warto się nią zainteresować. Być może to coś właśnie dla Ciebie? Być może także Twoje życie poprawi się dzięki marketingowi sieciowemu? Setki tysięcy Polaków już wybrały – pora na Ciebie.