Wierzę, że każdy z nas ma własną drogę – do szczęścia, do sukcesu, do spełnienia… Moją drogą okazał się marketing sieciowy, z którym związana jestem już od 16 lat. O jego zaletach i możliwościach, które daje ta forma prowadzenia biznesu, mogę opowiadać godzinami. Dziś przedstawię Ci jednak 5 najważniejszych zalet MLM. Jestem ciekawa, czy się ze mną zgodzisz.

Marketing wielopoziomowy jako gałąź sprzedaży bezpośredniej jest swoistą formą handlu, ale także czymś dużo, dużo więcej. To model biznesowy, szansa na rozwój i poznanie nowych ludzi, a przede wszystkim – sposób na osiągnięcie wolności. Poznaj zalety MLM, które z perspektywy czasu i doświadczenia uważam za najważniejsze.

1. Niski próg wejścia – nie tylko finansowy

To, co najbardziej cudowne w marketingu sieciowym, to ogromna inkluzywność. Oznacza to, że do tego biznesu może wejść dosłownie każdy! Nie ma znaczenia Twój wiek, wykształcenie, doświadczenie zawodowe czy płeć. Nie musisz mieć dużego wkładu własnego jak w przypadku zakładania tradycyjnej firmy – ten model pozwala Ci stworzyć biznes w oparciu o tzw. pakiety startowe, które kosztują już od kilkudziesięciu złotych. Co więcej, poradzisz sobie w nim nawet, jeśli nie masz żadnych unikalnych możliwości. Dlatego powtarzam: każdy może dać sobie szansę na sukces w MLM.

2. Praca stworzona na Twoją miarę

Chcesz prowadzić pełnoetatową działalność, a może tylko dorobić do kieszonkowego, pensji czy emerytury? Nie ma problemu – marketing sieciowy dostosuje się dokładnie do Twoich oczekiwań. Oklepany zwrot „Ty tu jesteś szefem” ma w MLM bardzo dosłowne znaczenie, ponieważ nikt inny nie zadecyduje o sposobie czy trybie Twojej pracy. Sam wybierasz zakres czasu, jaki poświęcisz na rozwój swojego biznesu; sam określasz zadania do realizacji oraz ich sposób.

Na tym polega cudowna elastyczność tego systemu – dostajesz zarówno wędkę, jak i rybę. Do Twojej dyspozycji są liczne narzędzia marketingowe i sprzedażowe, a przed oczami masz nagrodę w postaci planu marketingowego. To, w jakim stawie będziesz łowić, kto Ci będzie w tym towarzyszyć i co znajdziesz na końcu haczyka, zależy tylko od Ciebie.

3. Ludzie, którzy odmienią Twoje życie

Kto nigdy nie pracował w sprzedaży, nie wie, jak wymagające są kontakty z klientem. A kto nigdy nie działał w MLM nie zrozumie, jak wiele mogą dać satysfakcji. Marketing wielopoziomowy w pełni opiera się na ludziach, na relacjach. To ogromna szansa, żeby wyjść ze swojej strefy komfortu i poznać nowe osoby, albo wręcz przeciwnie – wykorzystać naturalne predyspozycje do nawiązywania kontaktów.

Jedno jest pewne: w marketingu sieciowym poznasz mnóstwo wyjątkowych ludzi. Będą Twoimi klientami, współpracownikami, mentorami, a każdy z nich w pewien sposób Cię rozwinie. Co najważniejsze, dzięki pracy w obrębie relacji będziesz mógł zarabiać w bardzo przyjemny i autentyczny sposób.

4. Rozwój każdego dnia

Kolejną ogromną zaletą marketingu sieciowego są okazje do rozwoju, które nadarzają się właściwie codziennie. Po pierwsze, każda godna zaufania firma MLM oferuje Ci szereg szkoleń: od produktowych przez sprzedażowe, aż po treningi kompetencji managerskich. Do tego często dochodzą różnego rodzaju wyjazdy integracyjne, na których nie tylko lepiej poznajesz swoją organizację, ale także poprawiasz umiejętności interdyscyplinarne. Regularna praca z Twoim liderem także pozwoli Ci na pełne rozwinięcie swoje potencjału – a w momencie, w którym sam stajesz się liderem, automatycznie uczysz się poprzez pomaganie innym w osiągnięciu sukcesu.

5. Droga do wolności finansowej

Najlepsze zostawiłam na koniec ???? Dochód pasywny jest marzeniem milionów ludzi. W MLM każdy z nas ma na niego szansę. Dzięki temu, że zarobki są właściwie nieograniczone, a system pozwala na generowanie kilku strumieni dochodu, możesz zyskać wolność finansową dużo łatwiej, niż miałoby to miejsce na etacie. Oczywiście, dochód pasywny, który pozwoli Ci żyć na upragnionym poziomie, nie przyjdzie sam. Nie ukrywam, że wymaga to lat pracy i zaangażowania – ale warto. Podczas gdy Twoi znajomi wciąż będą urabiać się po łokcie, by móc odłożyć trochę grosza, Ty możesz właśnie lecieć na wakacje na drugi koniec świata… bo struktura, w którą włożyłeś tyle serca, generuje dla Ciebie cudowny zarobek już bez Twojego udziału.

A co Twoim zdaniem jest największą zaletą marketingu sieciowego? Jaką wartość dodaną wnosi do Twojego życia ten model biznesowy? Jeśli dopiero chciałbyś zacząć swoją przygodę z MLM, bo przekonał Cię mój wpis – koniecznie zerknij tutaj.