Nowy rok, nowa energia, nowe cele i plany. A co, jeśli styczniowy licznik już bije, a Ty wciąż nie masz postanowień noworocznych, które przybliżą Cię do sukcesu? Poznaj moje pomysły na ciekawe postanowienia dla każdego – obiecuję, że pomogą Ci poprawić jakość Twojego życia.

15 pomysłów na postanowienia noworoczne

Te cele nie są trudne do osiągnięcia, a sprawią, że poprawi się Twoje samopoczucie, zdrowie albo wzrośnie poziom Twoich kompetencji. Warto spróbować! Wybierz choćby jedno postanowienie z listy i zacznij je realizować już teraz.

1. Spędzaj więcej czasu offline – codziennie wyłącz na godzinę telefon i komputer.

2. Spędzaj więcej czasu z przyjaciółmi – raz w tygodniu spotkaj się lub porozmawiaj z bliską Ci osobą.

3. Spędzaj mniej czasu na Facebooku – ogranicz o 50% czas, który każdego dnia spędzasz na Facebooku.

4. Przeczytaj 12 książek – znajdź czas na przeczytanie jednej książki miesięcznie.

5. Codziennie się ruszaj – codziennie przez 20 minut uprawiaj ulubiony sport, może to być choćby spacer albo taniec.

6. Pij więcej wody – dzień zaczynaj od szklanki wody, a potem wypij ich jeszcze 7.

7. Jedz więcej warzyw – do każdego obiadu dodaj garść świeżych warzyw.

8. Prowadź dziennik wdzięczności – każdego wieczora zapisz przynajmniej 3 rzeczy, za które jesteś wdzięczny.

9. Oglądaj mniej telewizji – ogranicz oglądanie telewizji do maksimum godziny dziennie. Zyskasz czas na inne działania.

10. Weź udział w wartościowym kursie – zapisz się na jeden kurs lub szkolenie, które pomoże Ci osiągnąć Twoje cele prywatne albo zawodowe.Magdalena Szewczuk - postanowienia noworoczne - MLM, netowrk marketing, marketing sieciowy, blog, Betterware

11. Wstawaj wcześniej – zaczynaj swój dzień o 20 minut wcześniej niż dotychczas. Zyskany czas przeznacz na ćwiczenia, czytanie albo planowanie swoich działań.

12. Upamiętniaj swoją codzienność – załóż konto na Instagramie i codziennie dodawaj jedno zdjęcie ze swojego życia. Jeśli chcesz wykorzystać Instagram jako narzędzie biznesowe, będę wkrótce organizować szkolnie z Martą, która jest Instainstruktorem. Sama zamierzam się podszkolić w tym temacie. Może zrobimy to razem?

13. Ustal dzienny budżet – wyznacz kwotę, którą bez wyrzutów sumienia możesz codziennie przeznaczać na drobne przyjemności, jak kawa na mieście czy lunch z przyjaciółką, i trzymaj się jej.

14. Zostań wolontariuszem – wybierz jedną organizację, którą wesprzesz swoim czasem i energią, np. schronisko dla zwierząt, hospicjum, festiwal artystyczny.

15. Naucz się nowego języka – poświęć 15 minut dziennie na naukę dowolnego języka, którego dotychczas nie znałeś. Jest jeden warunek: musi Ci się podobać jego brzmienie!

Bonus: postanowienia noworoczne dla networkerów

Jeśli tak jak ja pracujesz w marketingu sieciowym i w tym roku chcesz skupić się na rozwoju swojej kariery, mam dla Ciebie kilka ciekawych celów. Pozornie są proste do realizacji, ale realizacja każdego z nich wniesie Twoją pracę na zupełnie nowy poziom. Wybierz coś dla siebie.

1. Codziennie rozbudowuj swoją listę kontaktów

Jeśli dopiero zaczynasz w MLM, każdego dnia dodaj na swoją listę przynajmniej jedną nową osobę. Jeśli działasz już jakiś czas, codziennie dodawaj dwa nowe kontakty.

2. Umów 5 spotkań w tygodniu

Przeprowadzaj 5 spotkań rekrutacyjnych albo sprzedażowych w tygodniu. Jeśli jesteś bardziej zaawansowany – podnieś poprzeczkę do 10, 15 albo 20.

3. Wypromuj 5 nowych liderów

Niech w tym roku 5 Twoich współpracowników osiągnie nowy, wysoki poziom w planie marketingowym Waszej firmy.

4. Załóż własną stronę internetową

Stwórz swoją wizytówkę w sieci, by zyskać wiarygodność w oczach prospektów. Wykorzystaj ją do nawiązywania kontaktu z nowymi osobami.

5. Napisz ebook dla swoich współpracowników

Nikt nie wie lepiej niż Ty, czego do rozwoju potrzebują członkowie Twojej struktury. Stwórz dla nich mini ebook, w którym znajdą wszystkie najważniejsze informacje, inspirację i motywację, a także eksperckie wskazówki od Ciebie.

Jakie cele będziesz realizować w tym roku? Mam nadzieję, że moje pomysły zainspirowały Cię do postawienia przed sobą nowych wyzwań i do rozwoju. Jeśli chcesz przeczytać na ten temat więcej, zapraszam Cię tutaj