Ranking MLM – Top Liderzy MLM

Dziś mija rok, jak jesteśmy z wami, przedstawiając zawsze świeże i interesujące wieści ze świata Multi Level Marketingu. Naszą działalność inaugurowaliśmy między innymi publikacją pod tytułem „21 TUZÓW POLSKIEGO MLM-U”. Przeczytaj wywiad, który ukazał się na portalu www.rankingmlm.com

Dziś ponawiamy nasze zestawienie, prezentując osoby już dobrze wam znane oraz te, które objawiły się, jako prawdziwe gwiazdy na firmamencie polskiego i europejskiego MLM w okresie od stycznia do grudnia ubiegłego roku. Nasze zestawienie ma charakter subiektywny i odzwierciedla przekonanie, że osoby aktywne, prężne i odważne warto promować i warto stawiać za wzór.

W związku z tym, że tuzów polskiego MLM znacznie nam przybyło, podzieliliśmy nasz ranking na trzy główne kategorie: Top Liderów MLM, managerów zarządzających firmami MLM oraz przedsiębiorców czyli właścicieli firm działających w naszej branży. Dziś przedstawiamy sylwetki najbardziej skutecznych, ambitnych i wybitnych Top Liderów, wśród których mamy aż 12 debiutantów na naszej liście. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy, aby rok 2012 był dla nich jeszcze lepszy i bardziej obfity. A już jutro ranking managerów zarządzających firmami MLM. Część trzecia zestawienia w piątek. Zapraszamy i życzymy inspirującej lektury.

Krystyna Czapska, Oriflame. Praktyk i trener biznesu, coach, szkoleniowiec. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, Studiów Podyplomowych „Coaching Profesjonalny” na Akademii L. Koźmińskiego, „Doradztwa Zawodowego i Kierowania Rozwojem” na SGH oraz licznych kursów certyfikujących. W ramach prowadzonej od 1992 roku przez siebie firmy Czapska Coaching&Szkolenia współpracuje z firmami i osobami prywatnymi. M. in. z Oriflame Poland organizując sieć sprzedaży. Należy do TOP 15 – grupy najlepszych liderów Oriflame w Polsce. Prowadzi konsultacje i szkolenia dla menadżerów, zespołów handlowych i sieci sprzedaży oraz coaching indywidualny i doradztwo w karierze. Autorka warsztatów wspierających przedsiębiorczość, równowagę między pracą a życiem osobistym, programów przeciwdziałającym wypaleniu zawodowemu, motywacyjnych, rozwoju osobistego i zawodowego. Właścicielka warszawskiego centrum coworkingowego STREFA WZROSTU, dedykowanego trenerom i szkoleniowcom. Wspólnego miejsca do pracy, odpoczynku i networkingu dla ludzi wolnych zawodów.

Cyprian i Jolanta Kowalscy, FM Group. Team JCE – to marka rozpoznawana nie tylko wśród dystrybutorów Jolanty i Cypriana Kowalskich. Tak nazwali swoją strukturę, liczącą ponad 30 tys. osób. Zanim rozpoczęli współpracę z FM Group, prowadzili klasyczną działalność gospodarczą. Zarabiali przyzwoite pieniądze, ale byli związani ze swoją firmą od rana do wieczora, każdego dnia. Dlatego wciąż myśleli o możliwości uzyskania dochodu pasywnego. Firmę MLM oraz lidera znaleźli sami, dokonując świadomego wyboru. O sobie mówią, że Jolanta wkłada w pracę całe swoje serce, a Cyprian cały swój rozum. W ten sposób doskonale się uzupełniają. Przejawia się to w dobrej organizacji szkoleń, o których nieraz było pisane w branżowych periodykach. Kiedyś w większości sami je prowadzili. Teraz przede wszystkim robią to ich liderzy, wzajemnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniami. Zapraszają również szkoleniowców zewnętrznych oraz z FM Group. Każde szkolenie kończy się wspólną zabawą, integrującą uczestników. Jolanta i Cyprian Kowalscy zgodnie twierdzą, że właśnie cykliczne spotkania i szkolenia spowodowały dynamiczny rozwój ich struktury.

Natalia Ryńska, FM Group. Top Lider na poziomie Diamentowej Orchidei. Jej struktura liczy ponad 65 tysięcy osób. Pracuje w niej kilkudziesięciu liderów zajmujących w firmie najwyższe pozycje. Stworzyła własny system szkoleniowy i motywacyjny, dzięki któremu osoby nigdy wcześniej nie działające w MLM dzisiaj mogą cieszyć się ogromnymi sukcesami w tej branży. W 2010 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie PNSA w kategorii Manager branży MLM. Studia wyższe ukończyła na wydziale PiPs Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, podyplomowe z zakresu działalności banków komercyjnych oraz marketingu i zarządzania na Akademii Ekonomicznej. Doświadczenia zawodowego nabierała już jako studentka, pracując w firmie konsultingowej, jako organizator szkoleń i imprez. Przed rozpoczęciem działalności w MLM zarządzała działem marketingu i reklamy w instytucji finansowej, która posiada ponad 50 oddziałów na terenie całej Polski. Zainteresowania: Feng Shui (absolwentka Akademii Feng Shui we Wrocławiu), latino dance, florystyka, kino europejskie. Motto: Miarą lidera nie jest to, ile osób go podziwia lecz liczba osób, która dzięki niemu zmieniała swoje życie na lepsze.

Bogumiła Sroka, FLP. Swoją współpracę z Forever Living Products Bogumiła Sroka rozpoczęła w 1994 roku. Dla niej praca w systemie MLM (multi-level marketingu) to trzy elementy: produkt, biznes i sposób na życie. Fascynacja produktami sprawiła, że zainteresowała się firmą FLP 17 lat temu, a wspaniały system wynagrodzeń i bardzo szczodre programy uznaniowe spowodowały, że z osoby przebywającej na rencie stała się światowym liderem FLP. W ciągu 6 miesięcy zbudowała razem z mężem grupę menedżerską, a po roku oboje byli już Szafirowymi Menedżerami – osobami niezależnymi finansowo. – Zawsze zależało mi na tym, żeby osoby, które zdecydowały podjąć współpracę ze mną osiągały jak najwyższe dochody. Zachęcając innych do nauczenia się nowego, pięknego, międzynarodowego zawodu, w którym dzieląc się radością korzystania z dodających energii i urody produktów aloesowych możemy osiągnąć wolność i niezależność finansową – pisze Bogumiła Sroka na swojej stronie internetowej. Spełnianie swoich marzeń poprzez pomaganie innym w realizacji ich planów, to dla Bogumiły Sroki najważniejsze wyzwanie. W ciągu wszystkich tych lat współpracy z firmą FLP przeprowadziła wiele szkoleń marketingowych i opracowała kilka sposobów przedstawiania systemu wynagrodzeń i planowania awansów.

Paweł Borecki, Akuna Polska. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Podyplomowego Studium Fotografii i informacji Obrazowej Uniwersytetu Warszawskiego. Vice President w firmie Akuna Polska. Swoją działalność managerską zapoczątkował w firmie Yves Charpentier International. W ciągu trzech lata awansował tam z pozycji szeregowego handlowca na Dyrektora Marketingu. Kolejne cztery lata, to także praca dla francuskiej firmy. Paweł Borecki był zatrudniony w polskim oddziale Citroena. Od końca lat dziewięćdziesiątych był związany z Norwich Union, gdzie został zatrudniony jako Dyrektor Regionalny. W firmie tej utworzył od podstaw i poprowadził uznawany za najbardziej skuteczny w Polsce zespół sprzedażowy. Zwykł mawiać: „Moją pasją są ludzie i łączące ich relacje.”

Teresa Mądzik, Herablife. Gdy pracowała na etacie, myśl o sprzedawaniu wzbudzała w niej lęk. Sukces w MLM wydawał się jej nieosiągalny. Kiedy została konsultantką Herbalife, niespodziewanie dla niej zaczęły się pojawiać sukcesy. Wtedy to wzięła odpowiedzialność za to, ile zarabia, jak mieszka, jak żyje. Jak mówi, możliwość osiągania, tworzenia i wzrastania stała się jej pasją. Działanie w MLM, to dla niej akademia życia, pozwalająca na pokonywanie swoich barier i stanie się liderem. Przyczynia się do zmiany sposobu myślenia i patrzenia na wiele życiowych spraw. Teresa Mądzik określana jest mianem charyzmatycznego lidera. Każda osoba z jej struktury, nawet ta na samym dole, może liczyć na jej pomoc. W Herbalife znajduje się na pozycji Millionair'e Team.

Ewa Doruch, Herbalife. Współpracuje z Herbalife od 17-tu lat. Początkowo chciała korzystać tylko z produktów. Dzięki suplementom oraz zmianie nawyków żywieniowych i stylu życia, propagowanych przez dystrybutorów firmy, schudła 24 kg w cztery miesiące. Wcześniej prowadziła własną hurtownię spożywczą, która wymagała codziennej pracy, od rana do wieczora. Osiągane zyski jej nie satysfakcjonowały. Dlatego wybrała MLM. To były jego początki w Polsce. Brakowało literatury branżowej, firma nie prowadziła jeszcze szkoleń. Co jakiś czas przylatywała z USA jej nad sponsor – Prezydent Team, Lidia Greszta. Ewa Doruch przywoziła wtedy na jej szkolenia wiele osób i wprowadzała w życie jej rady. Pomimo trudności, ale z wielką wiarą w to, co robi, osiągnęła sukces. Udało się jej to dzięki systematycznej pracy, choć było to działanie metodą prób i błędów. Obecnie znajduje się na jednym z najwyższych poziomów w planie kariery Herbalife – Millionair'e Team. Bardzo lubi wędkować, w czym znajduje ciszę i spokój. Uwielbia życie rodzinne, spędzanie czasu z ludźmi. Jednym z jej hobby jest również podróżowanie.

Piotr Jabłoński, Earth Power Europe. Mieszka w Szczecinie. Zaczynał jako pracownik fizyczny, zgłębiając tajniki własnej działalności gospodarczej, przechodząc przez kolejne szczeble kierownicze, by wreszcie zasiąść w fotelu prezesa kilku firm w biznesie tradycyjnym. Jest ekspertem i skutecznym praktykiem w budowaniu biznesu MLM. Jest wykładowcą – trenerem w pierwszej w Polsce Akademii Marketingu Bezpośredniego i Mikroprzedsiębiorczości w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Organizator i wykładowca wielu szkoleń i warsztatów z zakresu motywacji i nie tylko, w tym również dla środowisk polonijnych. Prowadzi swojego bloga w sieci: www.jablonski24.pl. Uwielbia sport – nie na kanapie, w tzw. formie „telewizyjnej” lecz czynnie go uprawiając. Nurkowanie, jazda na rolkach, rowerze, jak i wiele innych sportów wywołujących lepsze samopoczucie. Uwielbia poznać każdego dnia coś zupełnie nowego, innego. Dlatego czyta książki, słucha muzyki. Jest poszukiwaczem.

Marek Grzelewski, Colway. Posiada wykształcenie średnie – technik elektromechanik. Dwa lata pracował w dużej firmie telekomunikacyjnej, trzy lata prowadził tradycyjny biznes, przez pięć lat zajmował się sprzedażą bezpośrednią. Od sześciu i pół roku współpracuje z firmą marketingu wielopoziomowego Colway. Pasjonują go podróże całkowicie organizowane przez siebie. Lubi poznawać ludzi w innych krajach, ich sposób myślenia i widzenia świata. Interesuje go tematyka związana z samorozwojem. Dużo czyta na ten temat oraz uczestniczy w wielu szkoleniach, przede wszystkim z zakresu NLP.

Marek Prucnal, EuCO. Pasjonat fotografii, podróży, nurkowania, a jego ulubionym miejscem wyjazdów są Bieszczady. W latach 1988 – 1997 zajmował się zawodowo fotografią i handlem. Jeszcze wcześniej posiadał atrakcyjną posadę oficera dyżurnego w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej. Potrzebował jednak większego wyzwania i zajęcia pozwalającego na uzyskanie wyższych dochodów. Znalazł to w MLM. Od 1994 roku przez 10 lat zajmował się ubezpieczeniami, rekrutując, szkoląc i zarządzając pracą setek agentów. Odnosił sukcesy na skalę międzynarodową, a mimo to pod koniec 2004 roku stał się bankrutem. Jego życie odmieniło się trwale w pozytywny sposób, wraz z rozpoczęciem współpracy z Europejskim Centrum Odszkodowań S.A. W EuCO jest na pozycji Dyrektora Generalnego, osiągając prawie połowę obrotów tej największej w Polsce firmy odszkodowań. Uzyskiwane przez niego wyniki pozwalają na stwierdzenie, że jest najlepszym menadżerem tej branży w Polsce. EuCO to dla niego nie tylko sposób na świetny biznes, ale również na życie.

Marian Polok, ACN. Lider firmy ACN. Posiada bardzo bogate doświadczenie biznesowe. Uczestniczył w wielu projektach. Niczym Napoleon realizuje swoje strategie biznesowe. Zawsze ma swoje zdanie, ale też potrafi uszanować zdanie innych. Dla swoich współpracowników jest niekwestionowanym liderem, przedstawianym w towarzystwie z wielkim szacunkiem. Na swoim profilu Marian Polok napisał między innymi: „W każdej minucie moi klienci w Polsce i poza jej granicami telefonują z telefonu stacjonarnego (analogowego), komórkowego czy cyfrowego (wideotelefonu). Z każdej faktury tych rozmów na moje konto wpływają pieniądze – miesiąc w miesiąc. W Niemczech, Francji i Holandii, gdy mój klient gotuje na kuchence gazowej, ma zapalone światło, lub włączoną lodówkę czy inne urządzenie – ja zarabiam. Jak mój klient w USA ogląda telewizję lub posiada system alarmowy – ja w każdym miesiącu zarabiam. To jest fantastyczne. Dzięki tym dochodom pasywnym, ja mam dużo czasu dla rodziny, bliskich, przyjaciół i znajomych. Mam czas na przyjemności, zainteresowania i pasje. Dzielę się moją wiedzą i doświadczeniami z przyjaciółmi i znajomymi. Pomagam im zarabiać w ten sam prosty sposób. Dzięki temu, razem możemy cieszyć się, bawić i delektować przyjemnościami. Nasze konta na tym nie cierpią. Mam także czas odpowiedzieć na każde Twoje pytanie.”

Justyna i Marcin Radoń, CaliVita. To najdynamiczniej rozwijający się Menedżerowie w firmie CaliVita International. Osiągnęli pozycję numer 4 w Polsce i wciąż pną się w górę. W przeciągu dwóch lat osiągnęli to, na co ludzie pracują latami. Oczywiście nie pracują w swoim zawodach – skupili się na branży MLM. Jako Top Liderzy współpracują z najlepszymi. Nie tylko uczestniczą, ale też prowadzą szkolenia dla przyszłych Liderów. Codziennie pomagają dziesiątkom osób, nie tylko jeśli chodzi o kwestię zdrowotną, ale także w sprawach związanych z biznesem. Każdego dnia do ich struktury przyłączają się nowe osoby. Justyna i Marcin Radoń stawiają na jakość, współpracę, a przede wszystkim na budowę stabilnego biznesu. My realizujemy swoje cele i spełniamy marzenia, jeśli i Ty chcesz realizować swoje skontaktuj się z nami. Pokażemy Ci jak to zrobić działając w biznesie przyszłości – w biznesie MLM.” Tak zachęcają do współpracy wszystkich, którzy odwiedzają ich stronę internetową.

Jarosław Rosina, Lyoness. Top Lider Lyoness, na szóstej pozycji w planie kariery. Marketingiem wielopoziomowym zajmuje się już osiemnaście lat. Obecnie jest liderem Lyoness. Znajduje się na szóstej, wysokiej pozycji w planie kariery. Wcześniej współpracował z kilkoma innymi firmami MLM, osiągając duże sukcesy. W każdej z nich dochodził do momentu, w którym nie widział dla siebie dalszych możliwości rozwoju i tym samym tracił motywację do działania. Szerokie perspektywy odnalazł w Lyoness, który oferuje wiele sposobów na zarabianie pieniędzy. Jaroslav Rosina jest Słowakiem. Zapytany jednak o to, gdzie mieszka odpowiada, że w samochodzie. Dużo podróżuje w związku z rozbudową swojego biznesu. Najczęściej jednak przebywa w Polsce. Jego zdaniem w naszym kraju jest duży potencjał. Zauważa, że w wielu innych państwach liczna jest Polonia. To jeszcze bardziej poszerza krąg osób, którym można zaproponować współpracę, posługujących się tym samym językiem. W Polsce bardzo mu się podoba. Podobnie, jak wielu obcokrajowców, zauważa w kraju więcej pozytywnych rzeczy niż nasi rodacy.

Artur Rdzonek, MonaVie. Z branżą MLM Artur Rdzonek spotkał się kilkanaście lat temu, pracując jeszcze na etacie. W swojej ówczesnej pracy czuł się niedoceniany, ograniczany i często wykorzystywany. Dopiero branża MLM dała mu szansę na uzyskanie wolności finansowej i panowania nad własnym czasem. Poczuł, że może osiągnąć to, na co zasługuje. Być właścicielem swojego życia, pomagając innym osiągnąć to samo. – Kocham marketing sieciowy. Kocham budowanie relacji międzyludzkich, zaufanie i emocje tu panujące. Jednocześnie wiem, że jest to najlepsza i najtańsza forma dostarczenia produktu do klienta finalnego. Tutaj właśnie każdy, ale to każdy, kto ma swój cel i marzenia, może je w pełni zrealizować – mówi z przekonaniem Artur Rdzonek.

Jacek Dudzic, Kyäni. Mieszka w Częstochowie. W branży MLM działa od roku 2007. Był Top Liderem firmy NexEurope w 2010 roku. Niekwestionowany autorytet w zakresie profesjonalnego wykorzystania narzędzi internetowych w biznesie MLM, autor popularnych szkoleń (MLM Start, Formuła MLM, MLM Pro, As Marketingu, Komponenty Sukcesu), zbudował międzynarodowy zespół marketingowy Wellbiznes, obecnie stoi na czele ekspansji firmy Kyani w Polsce. Prowadzi zamknięty klub internetowy Cash And Future, a także regularne programy coachingowe, w tym MLM Mastermind dla przyszłych liderów marketingu sieciowego. Prywatnie jest mężem i ojcem, jego syn jest partnerem w biznesie. Jacek Dudzic, to pasjonat nowoczesnych mediów i technologii, nie stroni od wysokogatunkowego kina i szlachetnej książki. Czynnie wspiera działalność nowych mediów dedykowanych branży. J.D.: "Rynek marketingu sieciowego potrzebuje miejsc, w którym osoby początkujące i nie tylko, otrzymają wszechstronne informacje, ale także wskazówki, jak budować biznes skutecznie i w oparciu o właściwe zasady. Mam wrażenie, że Manager MLM ma szansę być jednym z najbardziej opiniotwórczych mediów w branży".

Michael Lorenz, NSA AG. Krajowy Dyrektor Marketingu NSA. Dawniej sceptycznie odnosił się do MLM. Potrzebował jednak dorobić do pensji. Pracował w fabryce jako ślusarz. Gdy otrzymał zaproszenie na spotkanie przedstawiające firmę NSA, postanowił wziąć w nim udział. Niespodziewanie dla niego, produkty oraz koncepcja biznesowa, bardzo mu się spodobały. System pracy etatowej, z której się utrzymywał, nie odpowiadał jemu, więc postanowił wykorzystać otrzymaną szansę. Przez pierwsze pół roku nie osiągnął prawie nic. Wtedy dopiero zaczął uczestniczyć w szkoleniach. Efekty przyszły. Po dwóch i pół roku od rozpoczęcia działalności w MLM miał już na tyle duże dochody, że zwolnił się z pracy w zawodzie, który wykonywał od 15 lat. Po kolejnym roku osiągnął najwyższy tytuł w NSA – Krajowego Dyrektora Marketingu. Dziesięć lat później znalazł się w piątce najlepiej zarabiających we współpracy z firmą liderów. W tym elitarnym gronie jest do dziś.

Renata i Piotr Zarzyccy, CaliVita. Para niezwykła, charyzmatyczna i odnosząca liczne sukcesy. Double GOLDEN Palm Manager CaliVita International. To tak naprawdę główni Top Liderzy firmy CaliVita International. Małżeństwo, które pracuje razem. Potrafią mieć odmienne poglądy od ogółu. Wprowadzają wiele innowacji do MLM. W CaliVita chyba nie ma człowieka, który by ich nie znał. Studia ukończyli w 1989 roku, a od 1998 roku zawodowo zajmują się promocją zdrowia opartą na najnowszych zdobyczach światowej medycyny naturalnej. Dysponują najwyższej światowej klasy produktami wspomagającymi leczenie posiadającymi najtrudniejsze do zdobycia na świecie atesty bezpieczeństwa i jakości produktu (FDA i GMP). Jak piszą samo o sobie na swojej stronie internetowej: „Nie jesteśmy sprzedawcami/dystrybutorami jak większość osób promujących w Internecie różne produkty. Jesteśmy doradcami w zakresie stosowania leczniczych produktów CaliVita International, z którą na co dzień zawodowo współpracujemy. Polecamy samodzielne zakupy w tańszych cenach klubowych, w systemie KLUBU ZDROWIA CALIVITA”

Błażej Królikowski, PM International. Człowiek sukcesu. Charyzmatyczny lider o międzynarodowym zasięgu działania i oddziaływania. Prawdziwa gwiazda firmy PM-International. Żyje MLM-em i nie uważa, że jest to praca, ale raczej styl życia. Na pytanie: Dlaczego wybrał pracę w branży MLM? Odpowiedział: Jest kilka powodów. Część z nich mogę wyjawić. Niektórzy myślą, że MLM, to przyszłość, ale przecież tak mówimy już od wczesnych lat dziewięćdziesiątych. Uważam, że MLM, to teraźniejszość, która dla wielu ludzi wytworzy niesamowitą przyszłość. Wybrałem branżę MLM ponieważ nauczyłem się żyć marzeniami i je realizować. Tego, co robię, nie nazwałbym pracą w branży MLM. Ja po prostu żyję MLM-em! Pracy nie kojarzę z pasją, a ja jestem pasjonatem tego, co robię. Stąd wybór branży, w której dużo mogę zrobić i żyć bez ograniczeń.

Magda Szewczuk, Betterware. Swoją przygodę z MLM rozpoczęła w wieku 17-tu lat. Na początku nie wierzyła w ten system, zajmowała się tylko sprzedażą. Jednak z czasem odkryła możliwości, jakie daje marketing wielopoziomowy i rozpoczęła budowę struktury. Dzisiaj jest na najwyższej pozycji w planie kariery Betterware – w trakcie kwalifikacji na poziom Diamentowego Dyrektora Generalnego. Jak dotąd jest jedynym liderem tej firmy, który osiągnął ten poziom. Utworzyła Szkołę Biznesu, będącą cyklem kilku całodniowych szkoleń dla przedstawicieli z jej struktury. Pierwsza edycja zakończyła się dużym sukcesem i dała uczestnikom wiele praktycznej wiedzy. Jest autorką unikalnej publikacji na polskim rynku wydawniczym: „26 historii sukcesu + jedna. Jak odnieść sukces w marketingu sieciowym”. Książka zawiera historie życiowe, Magdy oraz jej liderów, a także wiele praktycznych wskazówek dotyczących działania w MLM.

Wywiad opublikowano pod adresem: http://www.rankingmlm.com/articles/article/tuzy_polskiego_multi_level_marketingu_czesc_pierwsza_top_liderzy


Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

2 thoughts on “RankingMLM – Top Liderzy MLM